Zde může být text o autorovi
 

záhlaví stránek

 
 

Vedlejší postavy

SHEILA BENNETT

Babička Bonnie. Připravuje jí aby své Síly uměla ovládat.
Po otevření hrobky s upíry zemře.

LEXI

Stefanova dobrá kamarádka a taky o hodně silnější. Když policie hledala upíra spletli se o omylem vzali jiného Lexi, kterou pak zabili.

ZACH SALVATORE

Příbuzný Stefana a Damona. Celou dobu si dával do kafe sporý aby ho ani jeden nemohl zabít. Ale pak stejně naštval Damona a ten ho zabil.

ANNA

Upírka ze Stefanovy doby. Zamiluje se do Jeremyho a on do ní. Jenže jí pak probodne pravý otec Eleny.

EMILY BENNETT

Služebná Katherine. Už podle jména byla předek Bonnie (též čarodějnice). Vyrobila prstýnky aby Katherine, Stefan a Damon mohly chodit ven ve ne.

PEARL

Annina matka. Dvořil se jí Damonův a Stefanův otec ale jenom do té doby než jí odhalil Gilbertův kompas, že je upírka. Anna jí pomůže dostat se ven z hrobky. Ale pak jí stejnak střelí.

ELIZABETH FORBES

Šerifka a také Carolinina matka. Vede tajnou skupinku, která usiluje o vyhubení upírů.

ISOBEL FLEMING

Bývalá žena Alarica. Zmizela. Studovala vše o upírech a chtěla se jím stát. Později se zjeví z ničeho nic a pravda výjde najevo. To, že je Eleny matka.

LOGAN FELL

Reportér, který to zkoušel pořád na Jennu. Šel po upírech a pak se stal jedním znich. Ten zlý. Zabil ho Alaric.

KELLY DONOVAN

Matka Matta a Vicki. Opustila je. Známá pod názvem Alkoholička.

BREE

Damonova kamarádka. Ale po tom co zabil Lexi se mu chce pomstít ale stejnak zemře.

VICKI DONOVAN

Mattova sestra a též dá se říct Jeremyho holka. Stejná jako Jeremy bere drogy apod.. Pak jí Damon přemění a když chce na večírku zabít Elenu, Stefan jí zabije. Jeremy vše viděl, a tak mu Damon vymazal paměť. Když se najde její tělo, Jeremymu se vše vrací.

LUCY BENNETT

Čarodějnice, která pomáhá Katherine získat Měsíční kámen. Po tom co jí Katherine neřkla, že do všeho je zapojená další čarodjnice Bennettová tak se obrátí proti Katherine a zradí ji.